بخش بستری 2 در مرکز پزشکی شهید شوریده با رعایت استانداردهای جهانی جهت خدمت رسانی به هموطنان عزیز راه اندازی گردید

 

بخش بستري جديد با نام بخش بستری 2 واقع در طبقه دوم بيمارستان در تابستان امسال به بهره برداري رسيد. اين بخش با 11 تختخواب در قالب یک اتاق سه تخته و 4 اتاق دو تخته ميباشد و با كاربري بخش داخلي - جراحي در ضلع شمالی ساختمان بيمارستان قرار دارد. بخش یک دارای 7 اتاق دو تخته است.

این بخش ها دارای تجهیزات و خدمات ویژه ای شامل سیستم اتوماتیک مدیریت بیماران (HIS)  سیستم هماهنگ داروخانه و کلیه واحدهای پاراکلینیکی با بخش بستری، سیستم تحویل اتوماتیک فراورده های خونی (PTS) و مانیتورینگ بیمار و اینترنت  Wi-Fiدر اتاق های VIP و سیستم مهمانداری به صورت catering، می باشند. اين بخش‌ها با كنسول‌هاي مجهز سرتخت شامل :اكسيژن و خلا و ....و تخت‌هاي برقي كنترل دار تجهيز شده است.جهت رفاه حال بيماران مبل‌هاي تختخوابشو در نظر گرفته شده است.اين بخش‌ها داراي تجهيزات كامل از نظر ونتيلاتور, ترالي كد, دستگاه پمپ سرنگ و پمپ انفيوژن, ساكشن گامكو و برانكاردهاي حمل بيمار به همراه اكسيژن ,ECGميباشد.همچنين ست كامل انواع جراحي‌هاي اورژانس در بخش ها موجود است.

در این بخش براي جراحي هاي مختلف نظير جراحي هاي ترميمي، زيبايي، اورتوپدي، نوروسرجري و ... در نظر گرفته شده است. امكانات منحصر به فرد براي جراحي هاي مختلف مانند جراحي مغز و اعصاب، اورتوپدي و سايررشته هاي جراحي، و نيز حضور جمعي از بهترين جراحان كشور اين بخش را به يكي از مهمترين بخش هاي بستري بيماران مبدل كرده است.

 همچنين در ضلع شمالی طبقه سوم طرح توسعه بيمارستان و راه اندازی بخش مراقبت های ویژه ادامه دارد (سی سی یو - آی سی یو)